چگونه می توان یک پرستار و مراقب کودک استخدام کرد ؟ هزینه استخدام پرستار چقدر می باشد ؟ برای استخدام پرستار نوزاد چه شرایطی لازم است ؟ در این مقاله قصد داریم ، پاسخ سوالات فوق را ارائه دهیم. و در رابطه با این موضوع بیشتر صحبت کنیم.

از آنجایی که محیط خانه از لحاظ امنیت و آرامش بهترین مکان برای کودکان است ، اکثر والدین تصمیم دارند برای کودکشان یک پرستار استخدام کنند. استخدام پرستار کاری حساس می باشد و نیازمند دقت بیشتری می باشد. چراکه پرستار کودک تاثیر فوق العاده ای در آموزش ، رفتار و تربیت کودک شما خواهد داشت.

پرستار کودک در منزل می تواند با انجام کارهایی همچون بازی های مناسب ، رشد جسمی و فکری کودک شما را فراهم کند. در ادامه مقاله در رابطه با این موضوع توضیحات بیشتری ارائه می دهیم ، پس با ما همراه باشید.

حساسیت در استخدام مراقب کودک

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم ، استخدام پرستار نیاز به دقت و حساسیت بیشتری دارد. شما به عنوان والدین کودک باید در مورد پرستار شناخت کافی داشته باشید و سابقه و رزومه وی را مورد بررسی قرار دهید. قبل از استخدام پرستار می توانید یک جلسه ی مصاحبه ای داشته باشید ، و در مورد شرایط نگهداری کودک در منزل توضیحات تکمیلی ارائه دهید. با انجام این کار پرستار می تواند با اهداف خود آشنا شده و کار خود را به نحو احسن انجام دهد.

یکی از فاکتورهای اساسی در انتخاب پرستار ، در نظر داشتن سن پرستار است . به عنوان مثال در مورد خردسالان پرستارانی با سن بیشتر ، تجربه ی بیشتری برای نگهداری از خردسالان دارند. در حالی که ؛ پرستاران جوان برای مراقبت از کودکان بالای ده سال مناسبتر هستند. چراکه با اختلاف سنی مناسب بهتر می توانند با کودک ارتباط برقرار کنند. از انرژی کافی برخوردار می باشد و می تواند به عنوان دوست با او ارتباط برقرار کند.

فرم استخدام پرستار کودک در منزل

اگر شما نیازمند یک پرستار هستید ، می توانید با پر کردن فرم زیر درخواست خود را ثبت کنید. همکاران ما در های نرس در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

CAPTCHA
لطفا صبر کنید

شرایط انتخاب یک پرستار خوب

همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم ، والدین به دلایل مختلفی همچون شاغل بودن ، نیازمند استخدام مراقب کودک هستند. نقش پرستار در تعلیم ، تربیت و رفتار کودک غیرقابل انکار می باشد. از این رو لازم است در انتخاب پرستار موارد زیر را در نظر داشته باشید. در وهله ی اول ،بای به یک مرکز معتبر برای استخدام پرستار مراجعه کنید. استخدام پرستار کودک در منزل از یک موسسه معتبر از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری می کند.

این مراکز به دلیل سابقه ، تجربه کاری و داشتن نیروهای متخصص و باتجربه شما را در نگهداری از کودکتان یاری می کنند. مراکز معتبر در صورت بروز مشکل برای پرستار  شما ، فرد دیگری را جایگزین می کنند.

برخی سوالات متداول

در اینجا قصد داریم به برخی از سوالات متداول متقاضیان استخدام پرستار کودک ، پاسخ دهیم:

هزینه و قیمت استخدام پرستار کودک در سال 1400

ممکن است هزینه استخدام پرستار های متفرقه کمتر از پرستاران موسسات معتبر باشد. از این رو بیشتر افراد تمایل دارند، استخدام پرستار نوزاد و کودک در منزل خود را به این افراد بسپارند. ولی انجام این کار اصلا توصیه نمی شود. چرا که ممکن است این پرستاران شرایط مناسب برای نگهداری از کودک شما را نداشته باشند. در استخدام پرستار باید فاکتورهایی از جمله سن، شرایط جسمانی و برخی رفتار و اخلاق های کودک را در نظر بگیرید ، و شرایط مد نظر را با او در میان بگذارید.

پرستار کودک در منزل

ناگفته نماند که ؛ علاوه بر تجربه و تخصص ، پرستار کودک باید یکسری ویژگی های اختصاصی نیز داشته باشد. شما می توانید در جلسه مصاحبه با پرستار صحبت کرده و شرایط کاری خود را توضیح دهید. پرستار کودک در منزل باید با این شرایط شما آشنا باشد.

لازم به توضیح است که ، پرستار بچه یک تجربه و تخصص است . و در مورد نوزادان ، هیچ برنامه‌ آموزشی همراه با گواهینامه وجود ندارد. یک پرستار آموزش دیده در منزل که گواهینامه نیز دارد، پرستاری است که وظایف خود را می داند. پرستاران همچنین در مورد در مورد خواب، تغذیه و رفتار طبیعی نوزادان دوره های آموزشی را می گذرانند. دریافت گواهینامه نیازمند آموزش CPR است.

ویژگی های پرستار نوزاد و کودک

نیاز به پرستار نوزاد و کودک دلایل متفاوتی دارد. برخی از مادران بعد از زایمان به دلیل دور بودن از خانواده خود ، به فردی برای مراقبت از نوزاد نیاز دارند. پرستار کودک در منزل باید حرفه و تخصص کافی در این زمینه داشته باشد و بتواند به نحو احسن از نوزاد پرستاری کند. پرستار باید بتواند از مادر نیز مراقبت کند و در کارها به او کمک کند. برخی از مادران ، بعد از زایمان ممکن است به افسردگی دچار شوند ، در این مواقع پرستار می تواند شرایط را درست کرده و وضعیت مادر را بهتر کند.

در برخی خانواده ها ، به دلیل زیاد بودن تعداد فرزندان و تولد نوزادی دیگر مادر نمی تواند از عهده ی مراقبت از کودکان برآید. در چنین مواقعی بهتر است که شخصی دیگر مادر را در انجام کارها یاری کند. در چنین شرایطی استخدام پرستار کودک در منزل می تواند راه حل مناسبی باشد. پرستار در امور خانه به مادر کمک می کند و مادر می تواند به آموزش و تربیت فرزندان بپردازد.
پرستار می تواند به طور کامل از کودک شما نگهداری کند. از این رو شما وقت زیادی برای استراحت و انجام کارهای شخصی خواهید داشت. پرستار می تواند به صورت شبانه یا روزانه از کودک شما مراقبت کند.

وظایف پرستار کودک

افراد مختلف ، با اهداف متفاوتی نسبت به استخدام پرستار کودک اقدام می کنند. زمانی که مادری تازه زایمان می کند ، پرستار وظیفه دارد ، به طور شبانه روزی از نوزاد شما مراقبت کند. به عنوان مثال ، پرستار کودک در منزل می تواند نوزاد را در مواقع شیردهی پیش مادر ببرد و در انجام شیردهی او را یاری کند.

وظیفه مراقبت پس از زایمان بر خلاف پرستار کودک ، در بهبود و حمایت از کل خانواده است. او در این برهه از زندگی شما را یاری می کند و به عنوان عضو جدید شما را همراهی خواهد کرد.

ممکن است برخی از خانواده ها خودشان از کودک و مادر مراقبت کنند. با این حال ممکن است در انجام امور خانه ، نیاز به یک فرد دیگری داشته باشند. پرستاران نوزاد با داشتن تخصص و تجربه و دلسوزی در هر ثانیه پاسخگوی نیازهای شما خواهند بود.

پرستار کودک در منزل

پرستار ، باید آموزش های لازم را دیده باشد و بتواند به نحو احسن وظایف خود را انجام دهد. به عنوان مثال پرستارا نوزاد باید گواهی رسمی بازنشستگی داشته باشد تا تجربه کافی برای مراقبت از نوزادان را داشته باشد. افرادی با سن بالا و باتجربه برای نگهداری از نوزادان بهترین اشخاص هستند.

پرستار کودک می تواند با آموزش های که دیده ، افراد خانواده را از لحاظ روحی یاری کند. به عنوان مثال از کودک بزرگتر نگهداری کند. به او قصه بگوید ، به تغذیه ی افراد دیگر خانواده رسیدگی کند.. افراد دیگر خانواده با وجود نوزاد می توانند آرامش داشته باشند و به کارهای خود رسیدگی کنند.