فعالیت های پرستار زمان خواب کودک

فعالیت های پرستار زمان خواب کودک : 

ما در مقالات قبلی در مورد اهمیت استخدام پرستار کودک به طور مفصل صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم توجه شما را به فعالیت هایی که پرستار می تواند در زمان خواب کودک انجام دهد ، جلب کنیم.

فعالیت های پرستار زمان خواب کودک

زمان خواب کودک بهترین تایم برای پرستار می باشد. پرستار در زمان بیداری قادر به انجام بعضی از کارها نمی باشد. چراکه ؛ در زمان بیداری بایستی تمام توجه پرستار به سمت کودک و برطرف کردن نیازهای وی می باشد. از این رو پرستار زمانی برای رسیدگی به کارهای دیگر نخواهد د اشت. از این رو بهترین زمان برای انجام فعالیت های پرستار، در هنگام خواب بچه می باشد.

فعالیت های پرستار زمان خواب کودک

یک پرستار کودک در زمان خواب می توان فعالیت های زیر را انجام دهد:

• مطالعه کردن

بهترین زمان برای مطالعه ، افزایش اطلاعات پرستار ، مطالعه دروس و… زمان خواب کودک می باشد. اگر پرستار کودک ، به غیر از پرستاری شغل دیگری نیز دارد ، می تواند وسایل مورد نیاز را با خود آورده و در زمان استراحت کودک به آن کار رسیدگی کند.

• فعالیت های از قبیل نوشتن و…

ممکن است یک پرستار به کارهایی از قبیل نوشتن و نقاشی کردن علاقه مند باشد. در زمان بیداری کودک ، پرستار قادر به انجام این فعالیت ها نخواهد بود. چرا که فعالیت های پرستار زمان خواب کودک ، فعالیت هایی هستند که ؛ نیازمند دقت و تمرکز حواس می باشد.
در زمان خواب کودک محیط ساکت و آرام می شود و پرستار می تواند با تمرکز و دقبت به کارهای خود برسد.

پرستاری از کودک نابینا ، نکات مهم در رابطه با مراقبت از کودک نابینا

• ورزش

ورزش برای سلامتی تمامی افراد و پرستار ضروری است. در زمان بیداری کودک ، پرستار قادر به ورزش کردن نخواهد بود. زمان خواب کودک بهترین زمان برای انجام ورزش های بی صدا پرستار نظیر جمله یوگا، پیلاتس و … می باشد.
پرستار می تواند زمان خواب کودک با آرامش ، منظم و با برنامه ریزی ورزش کند.

• تمرکز حواس

یکی از فعالیت های پرستار زمان خواب کودک تمرکز حواس می باشد. تمام توجه و تمرکز پرستار در زمان بیداری کودک باید به سمت او باشد. پرستار باید پاسخگوی نیازهای کودک باشد. از این رو در زمان بیداری پرستار نمی تواند فکر خود را درگیر مسائل دیگری کند.

ولی پرستار می تواند در زمان خواب کودک ؛ در مورد چالش هایی که کودک یا خودش با آن ها برخورد می کند ، فکر کرده و راه حل مناسبی پیدا کند

بهترین موقعیت زمانی برای داشتن تمرکز شب می باشد. پرستار فازغ از کارهای دیگری می تواند موفع شب استراحت کرده و و فعالیت های ود را انجام دهند .

• تهیه گزارش برای والدین

تهیه گزارش کار توسط پرستار یکی از فعالیت های پرستار زمان خواب کودک می باشد و برای والدین از ارزش بالایی برخوردار است. با انجام این کار در زمان پرستار کودک می تواند زمان آزاد ببیشتری داشته باشد. از این رو بهترین فر صت زمانی برای پرستار کودک زمان خواب کودک می باشد. پرستار در این تایم می تواند گزارشی را تهیه کره و در اختیار والدین قرار دهد.

گزارشات آماده شده باید مختصر و در عین حال مفید باشد. پرستار می تواند با ارسال پیام هایی در مورد وضعیت کودک به والدین آرامش دهد . در تهیه گزارش نیازی به جزئیات دقیق نمی باشد. یک گزارش کلی می تواند ، نگرانی والدین را برطرف کند. به عنوان مثال پرستار می تواند به والدین این پیام را ارسال کند که فرزند شما امروز خیلی خوب و سرحال بود، الان هم توی تخت خوابیده. به زودی شما رو می بینم.

هزینه پرستار کودک در منزل در سال 99 , تعرفه حقوق و دستمزد پرستار کودک

• تهیه غذای کودک برای روز بعد

از مهم ترین کارها و و فعالیت های پرستار زمان خواب کودک ت جه به تغذیه کودک و تهیه غذا برای روز بعد کودک می باشد. پرستار کودک باید یک برنامه غذایی منظم و مرتب ، حاوی تمام مواد غذایی مورد نیاز بدن را داشته باشد.
زمان خواب کودک بهترین زمان برای تهیه غذای کودک می باشد. ممکن است تهیه غذا بر عهده ی پرستار نباشد که در اینصورت پرستار می تواند برای خود غذا تهیه کند. این کار به صرفه جویی در زمان کمک زیادی می کند.

• پرستاری از کودک در حین خواب

پرستار کودک موظف است در فواصل زمانی نیم ساعته به کودک سر زده و از شرایط وی اطمینان حاصل کند.
به عنوان مثال در فصل سرما ممکن است کودک پتوی خود را کنار بزتد. پرستار کودک می تواند با آرامی پتو را روی کودک بکشد.روشن کردن چراغ و ایجاد سرو صدا باعث بیداری می شود و مانع است.